UYAP SORGULAMA

’118 70’’ sayesinde artık tebligatlar ile adliye köşelerinde koşturmadan. Oturduğunuz yerde koşturmaya gerek kalmadan 118 70’i arayarak; ”dosya no ile dava sorgulama” yolu ile  taraf olduğunuz dosyanın durumu hakkında bilgi alabilirler. 11870’i aradığınızda 11 haneli T.C. vatandaşlık kimlik numarası ile güvenlik doğrulaması yapıldıktan sonra  uyap sorgulama” yolu ile UYAP’ta kayıtlı kendisi ile ilgili dosyalara ait bilgileri öğrenebilirsiniz.

Vatandaşlar artık hukuki işlemleri için adliyelere gitmeden koşturmadan 118 70’i arayarak, ”Uyap Dava Dosyası Sorgulama’yolu ile Taraf olduğum bir dosyanın ara karar evrakı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.118 70’i arayarak; ”uyap dava sorgulama” yolu ile, Taraf olduğunuz bir dosyanın  dava konusunu, dosyanın durumu, taraflarını, davanın aşamasını, duruşma gününü, dosyanın  öğrenebilirsiniz.

118 70’i arayarak; ‘yargıtay dava sorgulama” yolu ile yargıdaki dosyalarınız durumu hakkında bilgi alabilir, taraf olduğum bir dosyanın temyiz sonucunu öğrenebilirsiniz.. Hakkınızda bir dava dosyası ya da icra takibi olup olmadığı Varsa mahkeme/icra dairesi olduğunu” dava sorgulama” yolu ile öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir