MAHKEME TARİHİ SORGULAMA

Hakkınıza açılan bir dava var ise;  adres değişikliği veya başka sebeplerden dolayı teblilgat elinize ulaşmadıysa davanın Duruşma tarihi ve saatinden haberiniz kolayı var  yoksa, 118 70’i arayarak;mahkeme tarihi sorgulama yolu ile,öğrenebilirler.

118 70’i arayarak; dosya no ile dava sorgulama Taraf olduğum bir dosyada duruşma tarihini, Taraf olduğum bir dosyanın diğer taraflarını, Taraf olduğum bir dosyanın avukat bilgilerini, Taraf olduğum bir dosyanın karar sonucunun kesinleşip/kesinleşmediğini, Taraf olduğum bir dosyanın dava miktarını, öğrenebilirsiniz.

Adliyelere gitmeye gerek kalmadan  Tüm ihtiyaçlarınız için istediğiniz bilgiye günün her saatinde 7/24 Türkiyenin her yerinden, ister evden ister cepten 118 70 i arayarak; mahkeme sorgulama yolu ile ulaşabilirsiniz.’‘118 70′‘ uyap dava sorgulama  sayesinde ise vatandaşlar internet aracılığıyla T.C. kimlik numaralarını kullanarak UYAP kapsamında adli ve idari yargı birimlerinde görülmekte olan dava dosyalarının Taraf olduğum bir dosyanın ne zaman hangi dosya ile birleştiğini,Taraf olduğum bir dosyanın karar türünü öğrenebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir