Adıma Açılmış Dava Var mı,

118 70 ‘i arayarak; Yargıtay da var olan dosyanızı yapmak için, Yargıtay dairesi ve esas numarası yıl ile birlikte vatandaş ‘’Yargıtay dava sorgulama’’ yolu ile, Taraf olduğum bir dosyanın temyiz sonucunu öğrenebilirsiniz. Vatandaşlar bu ‘’uyap dava dosyası sorgulama’’ sayesinde artık adliyelere gitmeden  ilgili oldukları dosya ya da işlemler hakkında bilgi alabilecekler.

Bu kapsamda yargı birimlerinde işlemleri yapılan vatandaşlar 118 70’i arayarak; mahkeme dosyaları ile ilgili olarak  ‘’dava sorgulama’’ yapabilir, Taraf olduğum bir dosyanın karar sonucunun kesinleşip/kesinleşmediğini anında öğrenebilirsiniz. Eğer davayı açan taraf sizseniz 118 70’i arayarak;’’ uyap dava  sorgulama’’ yolu ile davayı açtığınız Taraf olduğum bir dosyanın diğer taraflarını öğrenebilirsiniz.

Sizde hakkımda açılmış bir dava var mı? ,Hakkında dava var mı yok mu öğrenmek, Hakkımda açılan mahkeme varsa nasıl öğrenebilirim diyorsanız 118 70’i arayarak,’’ adalet bakanlığı dosya sorgulama’’ yolu ile adıma açılmış dava var mı?  Hemen öğrenebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir